CORPORATE

ABOUT US

Uzun yılların getirdiği üretim ve sektör tecrübesine sahip olan firmamız 1998 yılında kurulmuş olup 2009 yılı itibariyle İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki 2000 m2 kapalı alanı bulunan  fabrika binasında mevcut ve yeni ürünlerin üretimine devam etmektedir.
Firmamız, tecrübeli Ar-Ge ve üretim kadrosu ile ulusal ve uluslararası olarak kendi dalında önder olan firmalar ile çalışmanın getirdiği tecrübe ile başladığı yola ilk gün ki gibi emin adımlarla devam etmektedir.
Pazar payını hızla arttıran ve ürünlerini çeşitlendiren ELEMENT, bugün sektörün güvenilir markalarından biri olmuştur.Pompa ve hidrofor sistemleri için üretilen Monofaze ve Trifaze Basınç Şalteri modellerinin yanı sıra ELEMENT, hava kompresörlerine yönelik olarak Tahliyeli Basınç Şalterini’de ürün grubu­na dahil etmiştir.  Basınç şalterleri üretiminde firmamız üstün kalite, uygun fiyat, hızlı teslimat politikası ile sektörün lider kuruluşu haline gelmiştir. Ardından sıvı seviye flatörü imalatına başlayan firmamız, bu ürün grubu­na da kontrol cihazları üretimindeki deneyimini yansıtmış ve ELEMENT Sıvı Seviye Flatörleri sektörün en çok tercih edilen ürün­lerinden biri olmuştur.
Firmamız geçmiş deneyimlerini de kullanarak hidrofor, yangın pompası, vidalı kompresör, ısıtma, soğutma ve ha­valandırma sistemleri, buhar kazanları ve endüstriyel ütülerde kullanılan ilk ve tek yerli üretim olan Presostat üretimini gerçekleştirmiştir. Bu nedenle Presostat üretimi projemiz, T.C. Sanayi Bakanlığı KOSGEB idaresi tarafından destek kapsa­mına alınmaya uygun bulunmuştur.
 
Firmamız bu güne gelindiğinde, ürün gamına Atık Sıvı Çekvalfleri-Toplu Çekvalfler , Atık Sıvı Seviye Flatörleri gibi sektöre hizmet eden yeni ürünler eklemiştir.
Kuruluşundan bu yana yüksek ürün kalitesi ve sürekli müşteri memnuniyeti ilkesini be­nimseyen ELEMENT, kalitesini yükseltmek amacıyla, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile; EN 60730-2-6 Standartlarında; Element Deklarasyonu ile CE işaretlemesi yaparak; üretim yapmaktadır.
 
Gelişen Dünya Teknolojilerini yakından takip eden ve ihtiyaçlar doğrultusunda doğru tespitler yapan firmamız ürün gamına her geçen gün yenilerini eklemektedir. Günümüz Dünyasının en büyük problemi ve ihitiyacı hiç şüphesiz ki enerjidir. Bu noktada firmamız enerji tasarrufu sağlayan ve yaşam ortamlarını konforlu bir hale getiren WITOC Termostatik Radyatör Vanalarının üretimi için 3 yıllık bir Ar-Ge çalışması gerçekleştirmiş ve üretimini kendi tesisleri içinde sağlayabilecek teknik donanımı, makine parkurunu ve test laboratuarını oluşturarak üretime başlamış bulunmaktadır.
İkitelli Organize Sanayi Böl. Dersan Koop. Sanayi Sitesi, S1-C Blok No: 302, Başakşehir - İstanbul / Türkiye
© All Rights Reserved. Element Switch